Midnight in Paris Van Cleef & Arpels

 

Rok wprowadzenia na rynek : 2010

Kategoria zapachowa : orientalna

Twórcy kompozycji: Domitille Bertier i Olivier Polge

 

Nutami głowy są ostrokrzew, rozmaryn, bergamotka, cytryna amalfi i skóra; nutami serca są styraks, herbata i konwalia; nutami bazy są kadzidło, benzoes, fasolka tonka, migdał i ambra.

Midnight in Paris 1

 

Słodki, kadzidlany, bardzo seksowny męski zapach. Odkąd go poznałam należy do grupy moich ulubionych męskich kompozycji. Nie jest to orient w stylu arabskich, nieco zwierzęcych kompozycji. To orient taki bardziej europejski, dość delikatny, elegancki. Zapach raczej zobowiązujący, wymaga starannego stroju i dbałości o wygląd. Pasuje na specjalne okazje i na wieczór. Ci co szukają zapachów bardzo oryginalnych mogą nie być zachwyceni, ale ci, którzy chcą pachnieć elegancko, słodkawo i nieco zmysłowo mogą spokojnie po niego sięgnąć. Wśród współczesnych kompozycji wyróżnia się „na plus” – zwraca uwagę, zazwyczaj w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu.Dodatkowo posiada elegancką i ciekawą butelkę. Trwałość zadowalająca – do ok. 6 godz.

Kupiłam zapach mężowi i zapewne kupię go jeszcze nie raz. Pierwsza butelka kupiona była ” w ciemno” (na podstawie nut), druga przybędzie z premedytacją.

IMG_8115_resize