Guerlain Meteorites Perles Base baza pod makijaż

Guerlain Meteorites Perles Base

Guerlain 1

Opis zamieszczany przez różne perfumerie wygląda mniej więcej tak:

„Guerlain Meteorites Perles Base – baza korygująco-upiększająca. Zawiera perłowe kuleczki zamieszczone w chłodzącym żelu, które po zetknięciu ze skórą przekształcają się w rozświetlającą bazę, dającą cerze naturalny wygląd. Rozprasza promienie słoneczne i koryguje niedoskonałości cery. Zawiera pudry, które pochłaniają nadmiar sebum oraz silikonowe polimery ujednolicające skórę.”

Skusił mnie ten opis, skusił mnie wygląd bazy i fakt, że dobra baza naprawdę potrafi zarówno upiększyć skórę jak i przedłużyć trwałość makijażu.

Cenię tez markę Guerlain, za jej historię i za produkty – zarówno perfumy, pielęgnację jak i makijaż. Ponieważ miałam dwukrotnie znakomity podkład Guerlain nie wiem czemu stwierdziłam, że baza będzie równie znakomita. Nie jest.

Opakowanie jest niewątpliwie atrakcyjne, sam wygląd produktu również. Jednak już same efekty stosowania nie zachwycają. Rozświetla nieco makijaż na pewno . Nie koryguje jednak niedoskonałości cery, nie pochłania nadmiaru sebum. Co więcej – skóra po zastosowaniu przetłuszcza się nieco szybciej. Sam podkład ładnie się na nie rozprowadza, choć znam tańsze bazy na których rozprowadza się lepiej.

Mam wątpliwość co do zasadności wydania ok. 250,00 zł za opakowanie (30ml) produktu do makijażu, który nie przynosi spektakularnych efektów stosowania.  W perfumeriach internetowych można znaleźć bazę za ok. 180,00, ale to i tak za dużo. Poprzestanę na jednym opakowaniu.

003_resize