EQUVALENZA Cosmetics SUGAR KISS POMEGRANATE LIP BALM

Lubię wszelkiego rodzaju balsamy i błyszczyki do ust. Dlaczego ? Bo są wygodniejsze od pomadek i pozwalają na aplikacje bez lusterka. Można nałożyć produkt niezbyt dokładnie, a i tak efekt będzie. Mniej wymagające od pomadek nie zawsze są tańsze, ale można na rynku znaleźć takie, które będą całkiem nieźle spełniać swoje funkcje, a portfela nie nadwyrężą. Balsamy do ust mają działanie przede wszystkim pielęgnacyjne – nie można oczekiwać od nich właściwości makijażowych, choć niektóre i w makijażu sprawdzają się całkiem dobrze.

Equvalenza Cosmetics – hiszpańska marka niezbyt wysokich lotów jeśli chodzi o zapachy, ale całkiem niezła jeśli chodzi o proste produkty do pielęgnacji. Balsamy do ust mają w swoim składzie masło shea, olejek arganowy i witaminę E. Proste składniki które nawilżają i odżywiają skórę ust. Mam przyjemność mieć balsam o zapachu/kolorze (?) granatu. Kolor ma zbliżony do granatu, zapach raczej do porzeczek. Nie o to jednak chodzi, bo zapach znika po niecałej godz., a kolor jest jedynie w pudełeczku. Na ustach pozostaje lekko czerwonawy, a to i tak do ok. 1/2 godz. Jednak składniki pielęgnacyjne spełniają swoją funkcję – balsam idealnie nadaje się na chłodne jesienno-zimowe dni. Jest mało wygodny, bo w słoiczku, ale ja lubię słoiczki. Należy go traktować raczej jako apetyczną wazelinę ochronna do ust, niż jako balsam koloryzujący. W roli wazeliny sprawdza się bardzo dobrze. Aplikację, szczególnie na dworze, należy poprawiać co godzinę.

Equvalenza to marka otwierająca salony w formie franczyzy. Planują ekspansję w Polsce, ale ja ich fanem chyba raczej nie zostanę. Na rynku jest dosyć produktów podobnej jakości i w podobnej cenie, a przynajmniej polskich marek.

 

img_0137_resize