Sylveco Vianek łagodzący krem do twarzy na noc

Zazwyczaj wybieram bardzo markowe kosmetyki do pielęgnacji twarzy i dość drogie, wychodząc z założenia, że inwestuję w swój wygląd (i to na długie lata). Nie wykluczam jednak możliwości, że dobry może być także tańszy kosmetyk. Co jakiś czas daję swojej skórze odpocząć od zaawansowanych technologicznie produktów, na rzecz produktów naturalnych, opartych na tym co czerpiemy z natury. Wychodzę z założenia, że skóra też czasem potrzebuje odpocząć od produktów liftujących, podciągających owal czy wygładzających zmarszczki. Nie wierzę w kremy pielęgnacyjne naturalne , które miałyby moją skórę „liftować” czy poprawiać kontur twarzy. Wierzę jednak, że takie kremy poradzą sobie spokojnie z odżywieniem, złagodzeniem podrażnień czy nawilżeniem.

Takie kremy ma w ofercie Sylveco, w linii Vianek.

Dostałam niedawno krem łagodzący na noc z ekstraktem z ostrożenia. Wyjęłam go niedawno gdy moja skóra ściągnęła się i zaczerwieniła od długiego przebywania na dworze, przy wietrznej i chłodnej pogodzie.

Po jednorazowym użyciu poczułam tylko lekką ulgę, ale po kilku skóra przestała się ściągać i zaczerwienienie zniknęło. Krem ma delikatny zapach, dosyć gęstą konsystencję i dość długo się wchłania. Jest to jednak krem na noc, więc niespecjalnie mi to przeszkadza. Moja skóra doszła do siebie dość szybko.

Wg opisu producenta :

„Intensywnie łagodzący krem do pielęgnacji wrażliwej, podrażnionej cery, skłonnej do alergii i zaczerwienienia. Bogaty w nawilżające i odbudowujące barierę wodno-lipidową oleje (z pestek winogron, słonecznikowy, kokosowy). Zawiera także ekstrakt z ostrożenia, który regulując funkcje skóry, zapewnia jej nocną regenerację oraz przywraca właściwy koloryt. Dodatek panthenolu i alantoiny przynosi ukojenie, redukując uczucie napięcia i dyskomfortu.”

Składniki nie są specjalnie wyjątkowe, ale działają. Krem swoja funkcję spełnił. Ponieważ ważny jest 6 m-cy od otwarcia zostawię go na awaryjne sytuacje, które podczas zimy na pewno często będą się zdarzać.

Opakowanie jest wygodne i higieniczne, z pompka ułatwiającą dozowanie i nie dopuszczającą do kremu zanieczyszczeń z zewnątrz.

Opakowanie 50 ml kosztuje ok. 28,00

Polecam osobom o wrażliwej, zaczerwienionej czy podrażnionej skórze, którym nie przeszkadza bogata konsystencja pozostawiająca na skórze lekki „film”. Po 40-ce raczej okazjonalnie, kiedy jest taka potrzeba, bo na pewno nie działa przeciwzmarszczkowo.