Ginseng Cream na dzień i na noc dla skóry dojrzałej – Martina Gebhardt

Lubię kosmetyki naturalne, ale ponieważ nie wierzę w ich mocne działanie, używam ich jedynie co jakiś czas. Na pewno sprawdzają się w wieku do 30 czy 35 lat, później jednak skóra wymaga większego wsparcia niż zioła, owoce czy warzywa 🙂 Patrząc na założycielkę marki, można wyciągnąć wnioski, że mój pogląd ma swoje podstawy 🙂

Marki Martina Gebhardt wcześniej nie znałam, ale niedawno dostałam jeden z jej produktów – krem z żeń-szeniem dla skóry dojrzałej i wymagającej.

Na zdjęciu : założycielka marki Martina Gebhardt (55)

Co mówią na jego temat strony internetowe dystrybutorów ?

„Formuła kremu została oparta o pochodzące z żeń-szenia witaminy i substancje budulcowe. Krem intensywnie wygładza skórę, sprawia, że staje się elastyczna i jędrna. Idealny dla skóry wymagającej, po 30. roku życia. Krem świetnie sprawdzi się dla skóry osłabionej i zmęczonej.Regularne stosowanie kremu pozwoli dłużej cieszyć się jędrną, promienną i młodą skórą.  Krem ułatwia wiązanie wilgoci w skórze i wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry osłabionej, zmęczonej i poddanej nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Zawiera naturalny filr przeciwsłoneczny UV 5.”

Składniki :

„woda, olej migdałowy°, lanolina, masło shea*, masło kakaowe°, wosk pszczeli°, wyciąg z korzenia żeń-szenia*, wyciąg z korzenia marchwi°, wyciąg z propolisu°, wyciąg z liści melisy lekarskiej°, wyciąg z kwiatów lipy°, hydrolat z kwiatów oczaru wirginijskiego°, tokoferol, wyciąg z korzenia czarnego bzu°, zapach° (olejek z liści melisy lekarskiej°, olejek z szałwii lekarskiej°, linalol**, limonen**, geraniol**, cytral**), złoto, srebro.”

Produkt jest certyfikowany, składniki pochodzą z kontrolowanych upraw. Opakowanie – szklane.

Myślę, że zaufanie do tych kosmetyków można mieć.

Jaka jest moja opinia po 10 dniach stosowania kremu ? 

Konsystencja dość ciężka, pozostawia na skórze tłustą warstwę, która wchłania się ok. 20-30 min. Z tego też powodu nie bardzo nadaje się na dzień dla skóry mieszanej czy tłustej. Chyba, że ktoś ma na tele dużo czasu, że może rano odczekać, aż krem całkowicie się wchłonie. Ja odłożyłam krem do stosowania wyłącznie na noc, bo po używaniu na dzień zauważyłam, że skóra szybciej się po nim przetłuszcza.

Na noc natomiast jest bardzo ok.

Zapach bardzo ziołowy, naturalny, niezbyt sympatyczny, ale po kilkunastu minutach przestaje się go czuć.

Jakie mam uwagi po stosowaniu ? Skóra pozostaje odżywiona, jest elastyczna. Czuje się komfortowo. Nie zauważyłam jednak, żeby wyglądała młodziej, ale może zbyt krótko używam 🙂

Biorę pod uwagę zakup większego opakowania (mam 15 ml) jako kremu typowo na noc w okresie zimowym, kiedy skóra jest umęczona mrozem, wiatrem czy wysuszonym grzejnikami powietrzem.

Poleciłabym go na pewno paniom 30-35 lat. Starszym – najwyżej jako „przerywnik” dla bardziej intensywnej pielęgnacji.

Opakowanie 50 ml kosztuje ok. 85,00 PLN

Opakowanie 15 ml kosztuje ok. 38,00 PLN  (wystarcza na ok. 12-14 dni)