Batiste – suche szampony o wielu właściwościach

Batiste – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie jeśli chodzi o suche szampony. Wynalazek sprzed kilkudziesięciu lat przyjął ostatnimi laty zupełnie inną formę.

Jakieś 20-25 lat temu robiłam podejście pod suche szampony – już nie pamiętam jakiej marki. Były okropne w użyciu, włosy sie sklejały, były matowe i z białym nalotem.

Później sobie ten produkt darowałam. Jednak całkiem niedawno otrzymałam takie szampony w prezencie i z pewną nieśmiałością postanowiłam ich użyć.

I jakie wrażenie ? Są bardzo dobre ! Proste w użyciu, nie sklejają włosów, nie matowią w wyraźnie zauważalny sposób, ładnie pachną i naprawdę włosy przetłuszczone i oklapnięte odzyskują ładny wygląd.

Co marka pisze o swoim szamponie ? : ” Oszczędza czas — odświeża włosy w pół minuty i unosi włosy u nasady, przez co ich objętość jest większa. A do tego nadaje im piękny zapach lub pozwala na inne sztuczki, jak zamaskowanie odrostów lub śladów siwizny, czy ekstra zwiększenie objętości włosów.”

I ja się z tym zgadzam.  Zużyłam już jedno opakowanie i właśnie napoczęłam drugie. Zapewne produkt będzie mi towarzyszył na stałe. Co ciekawe – szampony występują w wielu zapachach, mają dodatkowe właściwości, a nawet są rozgraniczone do różnych kolorów włosów.

Opakowanie 200 ml kosztuje od 8,00 do 15,00 (w zależności od miejsca zakupu i rodzaju szamponu).