Noworoczna pomoc bezdomnym zwierzętom czyli pokaż, że jesteś CZŁOWIEKIEM


Temat kociego czy psiego nieszczęścia przewija się w moim życiu odkąd pamiętam. Dokarmiam – ile mogę, leczę – jeśli tylko mam taką możliwość, szczepię i odrobaczam – żeby zwiększyć szanse na przeżycie, w szczególnych przypadkach – znajduję kochający dom…

Cały czas nie rozumiem, jak w XXI wieku w rozwiniętym społeczeństwie zwierzęta mogą zaznawać od ludzi tyle nieszczęścia, bólu, a nawet śmierci. Dlaczego w teoretycznie cywilizowanym świecie jest tyle przejawów bestialstwa czy bezmyślności wobec zwierząt.

Nie jesteśmy Panami tej planety, a tak często staramy się tak zachowywać. Nie jesteśmy lepsi od zwierząt – co więcej, bywamy dużo gorsi. Skutkiem tego są schroniska przepełnione bezdomnymi psiakami czy kotami, nieszczęśliwymi, chorymi, często okrutnie przez człowieka okaleczonymi.

W polskim sądownictwie stanowczo za łagodnie karze się za znęcanie się nad zwierzętami, za mało jest akcji uświadamiających potrzebę humanitarnego podejścia do naszych „mniejszych braci”.

Nadchodzi okres rozliczania się z fiskusem – w mojej rodzinie co roku przekazujemy nasz 1% na fundacje czy stowarzyszenia niosące pomoc zwierzętom.

Ale jest wiele innych sposobów wsparcia tych, którzy ratowaniu zwierząt poświęcają swój czas, trud i pieniądze.

Na blogu mam baner, po którego otwarciu ukazuje się zdjęcie psiaka i miski. Kliknięcie w miskę nic nas nie kosztuje, ale strona zbiera punkty za wejścia, które przekładają się na finansowanie karmy dla schronisk. Każdy z nas zagląda do internetu praktycznie codziennie – zaznaczajmy naszą obecność na „pustej misce”…

 

kalendarz-charytatywny-2

 

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2017 Ogólnopolska Fundacja Nasze Zoo.pl wydała charytatywny kalendarz ze zwierzętami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc zwierzętom. Co ciekawe – kupujący sam wybiera, na jakie schronisko czy na jaką fundację działającą na rzecz zwierząt kwota zostanie przekazana.

Wszystkich miłośników zwierząt – a liczę, że są tacy wśród odwiedzających mojego bloga – zachęcam do kupna tego kalendarza. Ja kupię go na pewno.

… do kupienia :    Kalendarz charytatywny dla bezdomnych zwierząt

 

kalendarz-charytatywny-3_resize

 

kalendarz-charytatywny

W sesji zdjęciowej do kalendarza wystąpiło dwunastu psich i kocich bohaterów, którzy na co dzień mieszkają w schronisku.

Patron medialny :

 

Wpis nie jest sponsorowany ! Powstał z potrzeby serca i gorącej miłości do zwierząt.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s