Majorka bez tajemnic…


Wróciłam z urlopu i chciałabym się podzielić wrażeniami.

Zależało nam na wyjeździe w takie miejsce, gdzie mimo pory roku (październik) będzie nam towarzyszyła ładna pogoda i gdzie nie panoszy się terroryzm.

Majorka wydała nam się miejscem, gdzie zarówno pogoda, jak i sama lokalizacja będzie atrakcyjna i będzie sprzyjała wypoczynkowi.

img_9222_resize

Pogoda w październiku okazała się całkiem niezła. Przez pierwszy tydzień temperatura utrzymywała się w okolicach + 25 do + 29 st. C. Słońce praktycznie cały czas co sprzyjało pobytowi na plaży i kąpielom morskim.

W drugim tygodniu pogoda niestety się zepsuła. Temperatura wahała się w granicach +20 st. C do + 24 st. C. Ze słońcem bywało różnie, a i kilkakrotnie nawiedził nas deszcz ( w nocy nawet dość solidnie). Niestety wybierając się na Majorkę w październiku należy spodziewać się zmiennej pogody. Z tytułu mojej pracy wcześniejszy wyjazd niestety nie był możliwy.

img_9443_resize

Majorka to ładna wyspa o bardzo urozmaiconym krajobrazie.  Jeśli ktoś lubi pływać czy nurkować również znajdzie tu (pod wodą) coś ciekawego dla siebie. Wydaje mi się jednak, że jest nieco przereklamowana, jeśli chodzi o atrakcje. W zasadzie biorąc samochód z wypożyczalni można ją całą zwiedzić w dwa dni. I to tak „na spokojnie”. Ceny na Majorce są dość wysokie, może dlatego, że głównie spotyka się tu turystów z Niemiec. Bogatszych i starszych. Pod nich ustawione są knajpy i sklepy z upominkami (perły, ceramika).

Pomyślałam, że podam kilka przykładowych cen dla wszystkich, którzy rozpatrują Majorkę pod kątem wakacyjnego wypadu.

Wypożyczenie leżaka + parasola na plaży : 10,00 euro (nie jest na szczęście obowiązkowe)

Wypożyczenie samochodu na 1 dzień : ok. 40,00 euro (samochód typu Panda czy  mały Citroen)

Wypożyczenie samochodu na 2 dni (jak wyżej) : 70,00 euro

Posiedzenie w (przeciętnej) knajpie dla 2 osób : butelka wina + pełnowymiarowe danie( x2) ok. 40,00-50,00 euro

Kieliszek wina w knajpie : 3,00-5,00 euro

Butelka wina (najtańszego!) w knajpie  : 12,00-14,00

Pizza w knajpie (dla 1 osoby) : 9,00-15,00 euro

Lody na mieście : 1 gałka ok. 1,50-2,00 euro (koszmarnie drogo)

Piwo w sklepie (0,5l)  : 1,00-2,00 euro

Wino w sklepie (jakościowe) : 3,00-5,00 euro (oczywiście są i za 30,00 euro, ale te za 3,00 również bywają jakościowe i są naprawdę niezłe)

Lody w sklepie ( na patyku bądź w rożku) : 1,50 – 2,50 euro

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sklepy zarówno takie pod turystów ( z kiczowatymi duperelami, jak na całym świecie), jak i z markowymi produktami. Jest kilka sieci perfumerii ( o tym dokładniej w innym wpisie), gdzie można spodziewać się zarówno asortymentu jak w Sephorze jak i produktów uznanych marek lokalnych. Podróbek nie widziałam – tu nie ma klientów na podróbki..

img_9447_resize

Na Majorce wypoczną zarówno Ci, którzy lubią polegiwać na plaży i pławić się w czystej, ciepłej wodzie jak i Ci, którzy lubią przemieszczać się z miejsca na miejsce napawając się pięknem krajobrazu i uwieczniając jego specyfikę za pomocą aparatu czy kamery.

Jeśli jednak ktoś chce mieć gwarancje ładnej plażowej pogody, musi wybrać się na Majorkę w terminie czerwiec-wrzesień. Ceny może będą wyższe, a na plażach czy w knajpach większy tłok, jednak pogoda będzie zagwarantowana, a deszczy raczej nie będzie się co spodziewać.

img_9584_resize

Osobiście polecam wyprawę w góry oraz zwiedzenie stolicy Majorki – Palma de Majorka.

Komunikacja autobusowa jest bezpieczna i tańsza niż zorganizowane przez biura turystyczne wycieczki. Niestety nie do wszystkich miejsc autobusy jeżdżą każdego dnia – trzeba uważnie czytać rozkłady jazdy zamieszczone na przystankach. Do okolicznych miejscowości oraz do stolicy warto wybrać się samodzielnie. W góry wynajętym samochodem albo w sposób zorganizowany, bo komunikacja miejska tam nie dociera.Oprócz niesamowitych widoków można tam spotkać bardzo fajne kozy, które wychodzą na drogę przed samochód nic sobie nie robiąc z obcych przybyszów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wypoczęłam i na dodatek miałam swoje atrakcje jeśli chodzi o to co mnie zawsze interesuje najbardziej – zapachy.

O perfumeriach na Majorce w kolejnym wpisie…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy

One thought on “Majorka bez tajemnic…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s